کد مطلب: 105111 تعداد بازدید: ۴۹

اولین نشست فرهنگی در سامانه مدرس با موضوع بعثت پیغمبر اکرم (ص) از نگاه مقام معظم رهبری

یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۱:۱۲
معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(س)- اراک گفت: اولین نشست فرهنگی در سامانه مدرس با موضوع بعثت پیغمبر اکرم (ص) از نگاه مقام معظم رهبری در تالار فرهنگی سامانه مدرس با سخنرانی استاد خانم میرناصری و شرکت بیش از ۱۲۰ نفر از کادر, اساتید و طلاب مدارس استان مرکزی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران در نشست فرهنگی که در سامانه مدرس برگزار شد سمیه سادات میرناصری استاد حوزه گفت: حضرت آقا روز مبعث را روز ولادت برجسته ترین و شریف ترین مفاهیم و ارزش‌ها معرفی می‌کنند و مبعث را به عنوان یک حرکت عملی که بشر را از یک سو به سرمنزل کمال فردی روحی معنوی و از سوی دیگر به تعالی زندگی اجتماعی و اصلاح وضع جوامع می رسانند.
وی خاطر نشان کرد: امروز بشریت به دو تا جریان ناشی از بعثت نیاز تام دارد،  یکی برانگیخته شدن فکر و اندیشه و دیگری تهذیب اخلاق، و این دو اگر تامین شود خواسته‌های بشریت، عدالت،سعادت و رفاه دنیا تامین می شود.
  وی افزود:  شباهت هایی که  دوران بعثت رسول خدا و دورانی که الان ما، در آن  زندگی میکنیم و اینکه امروز باید انتظار حضرت ولی عصر ارواحنا فداه را داشته باشیم تا با ظهور بعثت گونه خودشان دنیا را نجات بدهند و راه راست و درست را به مردم نشان بدهند.