کد مطلب: 106489 تعداد بازدید:

امام جمعه خنداب:

معلمی شغل الهی است

دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۵:۱۵
امام جمعه خنداب ضمن گراميداشت روز معلم گفت: معلمی شغل الهی است و اولین شغل بشریت معلمی است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران حجت الاسلام والمسلمين محمد صفاهانی ، به مناسبت سالروز شهادت شهید مطهری (ره) وگراميداشت مقام معلم گفت :معلمی شغل الهی است و اولین شغل بشریت معلمی است.

وی در ادامه افزود: مسأله تربیت و ارائه تعالیم انسانی و الهی به جامعه، مهمترین رسالتی است که بر دوش پیامبران الهی و الیاء خداوند قرار داده شده است. در طول تاریخ بسیاری از پیامبران و اولیاء الله در این مسیر مهم به شهادت رسیده‌ و یا سختی‌ها و ملالت‌های بسیاری متحمل شده‌اند .فرقی نمی کند هر کس در مسیر علم حرکت میکند اگر در این مسیر بمیرد او شهید راه علم است و مقام شهادت را به او می دهند.

صفاهانی تصریح کرد :درس بزرگی که از شهید مطهری (ره) می توان گرفت این است که:عالمان و معلمین باید متعهد،معتقد و مؤمن و انقلابی باشند و عهد و پیمانی را که با خدا بسته اند در همان جهت حرکت کنند.وي گفت: اساتید گرانقدر حوزه‌های علمیه، سنگرداران عرصه تعلیم و تربیت طلاب ،علما و فضلایی هستند که قرار است نه تنها معلم تربیتی و تعلیم‌گر جامعه باشند، بلکه قرار است با لحظه لحظه عمر خود بالاترین و با ارزش‌ترین تعالیم عالم بشریت یعنی تعالیم اسلام ناب محمدی را زنده نگهداشته و به مردم منتقل کنند، همین مسأله به خوبی بیانگر جایگاه اساتید حوزه‌های علمیه است.