کد مطلب: 36129 تعداد بازدید: ۱۸۸

نمایشگاه تخصصی کتاب ساوه

یکشنبه ۵ دى ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۶:۰۸
برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب شهرستان ساوه از تاریخ 95/10/01 لغایت 95/10/08

به همت معاون پژوهشی مدرسه علمیه ریحانه الرسول (ص) نمایشگاه کتاب در مرکز تخصصی آموزشی عالی ریحانه الرسول برگزار گردید. نمایشگاه در تاریخ 95/10/01 افتتاح گردید وتا تاریخ 95/10/08 ادامه دارد .

مدیر محترم مدیریت حوزه علمیه خواهران استان مرکزی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه ، به اهمیت موضوعات تحقیق پایانی و پایان نامه ها و کاربردی بودن آنها در سازمان ها و رفع نيازهاي عموم اشاره نمودند .

حجت الاسلام بنافي در ادامه خاطر نشان کرد فعالیت در فضای مجازی که دغدغه ی بزرگان نیز هست باید به خصوص در حوزه ها وسیع تر شود و در کنار درس و مطالعه باید در فضای مجازی نيز فعالیت نمود. ايشان افزودند: باید تعامل حوزه با جامعه و مردم بیشتر شود. آسیب های اجتماعی  جدی است. باید با انگیزه بیشتر حرکت کنیم . یکی از اساسی ترین رمز موفقیت جامعه  غربی ارزیابی و شناسایی نقاط  ضعف و اصلاح آنان به صورت  دائمی است باید ما نیز اینگونه ارزیابی ها را به صورت مستمر از عملکرد خودمان داشته باشیم .

در ادامه امام جمعه شهرستان ساوه به ایراد سخنرانی پرداختند . محور اول سخنرانی  ایشان در مورد موقعیت شناسی بود  .در این رابطه  به حدیثی از حضرت علی علیه السلام  اشاره کردند که  فرموده اند :"مشمول رحمت الهی است هر کسی که موقعیت شناس باشد ."در موقعیت زمانی بسیار ویژه ای قرار داریم که با ورود به فضای مجازی معنی جنگ امروزه فهمیده می شود. و محور دوم سخنرانی ایشان در رابطه با درس های طلبه ها بود که این درس ها مقدمه ای جهت ورود به مرحله  عمل و به کار گیری است.

اين نمایشگاه به صورت عمومی قابل بازديد بوده واز برنامه های جانبی نمایشگاه کتاب، عرضه محصولات فرهنگی و خدمات مشاوره اي می باشد.