کد مطلب: 37159 تعداد بازدید: ۱۱۴

همایش گرامیداشت 9دی

چهارشنبه ۲۲ دى ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۸:۵۷
برگزاری مراسم گرامیداشت یوم اله 9 دی مدرسه علمیه هاجر سلام اله علیها خمین در تاریخ 95/10/06 با سخنرانی حجت الاسلام حسینی

جناب حجه الاسلام والمسلمین حسینی در این نشست پیرامون حماسه ی9 دی توضیحاتی ارائه نمودند وعلت وچرایی بزرگداشت این روز را با بررسی علل وقوع آن، مطرح نمودند که در ذیل به گزیده ای از مباحث مطرح شده اشاره می گردد .

حاج آقا حسینی در ابتدای بیاناتشان فرمودند ، اولاً آمریکا ، اسرائیل واتحادیه اروپا و... در صدد این بودند که تغییرات در حکومتها ایجاد کنند وبه همین خاطر انقلاب نارنجی را راه اندازی کردند . از این طرف هم متأسفانه در کشور خودمان، داشتیم کسانی را که به دنبال قدرت بودند وفقط خودشان را می دیدند .رسانه های غربی چندین ماه قبل از انتخابات سال 88 مطرح می کردند که با ید انتخابات سالم برگزار شود

و...بعد همین مطالب را آقای هاشمی  در نماز جمعه تهران مطرح می کردند وبه این مسائل دامن می زدند. متأسفانه نامزدها هم در مناظرات، اخلاق را رعایت نکردند وتبلیغات بدی هم صورت گرفت. نامه نگاریهایی هم شد که ادب نامه نگاری در آن رعایت نشده بود .در این جو ملتهب، انتخابات صورت گرفت ولی با این وجود، انتخابات سالمی برگزار شد. فتنه گران ابراز می کردند که تخلف صورت گرفته ولی دلیلی نداشتند. علی رقم غوغا هایی که راه انداختند ولی تخلف در انتخابات کذب بود. ایشان در ادامه علت شلوغی وبه خیابان آمدن مردم تهران را اینگونه مطرح نمودند که در تهران بیشتر مردم بالای شهر تهران به موسوی رای دادند وفکر می کردند که تمام شهر ها هم اینگونه است وواقعا تخلف صورت گرفته است. وبه همین خاطر به خیابانها آمدند .

ولی بعد از این اقدام،کار به دست غربی ها افتاد  وکم کم سران فتنه خود را عقب کشیدند. مردم شعارهایی می دادند که غربی ها می خواستند. شعارهایی مثل" مرگ بر اصل ولایت فقیه ، نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران و..."که همه خلاف شعار های اسلامی است. سپس به ماجرای برگزاری مراسم ترحیم برای دختر فراری که غربی ها به عنوان شهید در ماجرای فتنه معرفی کردند وبعدهم مشخص شد که اصلا این فرد کشته نشده و... اشاره ای کوتاه نمودند وضمن اشاره به حدیثی از امام صادق علیه السلام مبنی بر اینکه دشمن ما احمق است، افزودند: سران فتنه شعار های انحرافی را ادامه دادند.همچون شعار " نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران " ولی غافل از اینکه کمک به مظلوم ، اصل دین ماست . ثانیا لبنان وفلسطین پر وبال کشور ما هستند. دفاع، در سوریه هم، این گونه است که هم مظلومند وکمک به مظلوم یک اصل اسلامی است. هم وظیفه داریم از حرم ائمه دفاع کنیم . هم دفاع از سوریه به نفع خودمان است. این کار عاقلانه ایست که کشور ما انجام می دهد. روز عاشورا مدیریت از دست سران فتنه خارج شد وبه دست غربی ها افتاد. این عوامل بود که 9 دی را بوجود آورد. 9 دی روز تجلی بصیرت ایران بود .چون در دنیا تمام غربیها وبد ترین وبد نام ترین افراد علیه کشور ما حرف می زدند وسران فتنه هم یک کلمه ابراز نکردند که حسابشان با این افراد جداست واین سکوت سران فتنه، خون مردم را به جوش آورد ومردم با موضع گیری وحمایت از نظام و ولایت ورهبری، علیه سران فتنه وکفر وطاغوت به خیابانها ریختند واین قائله خاتمه پیدا کرد .

سخنران محترم در ادامه، علت اینگونه برخورد و رفتار سران فتنه را بی اخلاقی دانستند وافزودند انسان اگر خود سازی نکند ومهذب نباشد اینگونه می شود وما هم باید مراقب خودمان باشیم. یکی از مشکلاتی که ما داریم این است که مدیر خوب ومهذب کم داریم. اگر انسان حافظ قر ان هم باشد ولی مهذب نباشد به درد نمی خورد . حاج آقا حسینی  موفقیت امام خمینی( قدس سره)  را هم مرهون تهذیب ایشان دانستند.

در پایان هم به سوالات طلاب، پاسخ داده وچند راهکار برای افزایش بصیرت ایشان ارائه نمودند. از جمله اینکه :

1- در حوادثی که اتفاق می افتد ریشه یابی کنید وعوامل پشت پرده را مد نظر قرار دهید .

2-تعهدوپایبندی به مسائل دینی داشته باشید .

3-آگاهی از مسائل روز داشته باشید .