کد مطلب: 44567 تعداد بازدید: ۳۱۱

برگزاری همایش دانش آموختگان مدارس علمیه

دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۲:۲۳
برگزاری همایش دانش آموختگان مدارس علمیه شهرستان های ساوه-زرندیه- دلیجان در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها ساوه در تاریخ 96/03/22 با حضور حجت اسلام والمسلمین بنافی مدیر حوزه علمیه خواهران استان مرکزی حجت الاسلام والمسلمین اسکندری معاون فرهنگی- تبلیغی حوزه های علمیه کشور

 به همت مدیر و معاونت فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان مرکزی و با همکاری مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها ساوه , دومین همایش دانش آموختگان استان, ویژه فارغ التحصیلان شهرستان های ساوه- زرندیه و دلیجان برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین بنافی ضمن عرض خیر مقدم به طلاب وآرزوی قبولی طاعات و عبادات گفت: از بین تمامی فارغ التحصیلان در سطح استان تنها بیست درصد از آن ها مشغول فعالیت و همکاری با مراکز مختلف هستند و سایر فارغ التحصیلان فعالیتی بدون برنامه ریزی و ساماندهی دارند.

ایشان بااشاره به زمینه های فعالیت طلاب افزود: تمامی مراکز در سطح جامعه اعم از دانشگاه ها، آموزش و پرورش، سپاه پاسداران و ... نیازمند فعالیت و همکاری فارغ التحصیلان حوزه های علمیه خواهران می باشند و همه تلاش ما این است که طلاب ضمن حسن اجرای تعهدات خانوادگی خود به امور تبلیغ و رسالت طلبگی نیز بپردازند.

حجت الاسلام بنافی در پایان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری حفظه الله خاطر نشان کرد: دغدغه های اصلی مدارس علمیه و مراجع تقلید, آسیب پذیری جامعه است که در این باب باید حوزه های علمیه خواهران رسالت اصلی خود را ایفا کنند که امیدواریم هماهنگی های لازم در این زمینه صورت پذیرد.

در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسلمین اسکندری معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه سراسر کشور در سخنان خود ضمن غنیمت شمردن فرصت ها در ماه مبارک رمضان گفت: این ماه مبارک ماه تقوا ماه استغفار و ماه راز و نیاز با خالق یکتا می باشد؛ تا می توانید نه تنها در این ماه بلکه در تمامی اوقات خود با دعا انس پیدا کنید و به خلوت و مناجات با خداوند بپردازید.

ایشان در ادامه با اشاره به علل محبوبیت بزرگان و مراجع بیان داشت: علت اصلی محبوبیت امام خمینی رحمه الله ، آیت الله بهجت و دیگر مراجع و آیات عظام این است که آن ها محبت خدا را در دل مردم ایجاد کردند و خدا نیز محبت آن ها را در دل مردم ایجاد می کند. پس ما طلبه شده ایم که محبت خدا را در دل مردم ایجاد و آنها را با سبک زندگی و شیوه صحیح زندگی آشنا کنیم.

حجت الاسلام اسکندری با تاکید بر وظیفه سنگین دانش آموختگان حوزه های علمیه در جامعه خاطر نشان کرد: طلاب ما فارغ التحصیل نیستند چرا که وارد اقیانوسی از معارف قران کریم و سخنان اهل بیت علیهم السلام شده اند که با توجه به آن معارف، باید انسان سازی و جامعه سازی نمایند.

وی در پایان با معرفی طرح های قرارگاه فرهنگی از جمله طرح خادمان رضوی گفت: تمامی تلاش ما این است که خواهران طلبه هر کدام در یک بعد و چهار چوب خاص به فعالیت بپردازند تا بتوانند به رسالت مهم خود جامه عمل بپوشانند.

در ادامه مراسم از برگزیدگان مسابقه سیر مطالعاتی کتاب های شهید مطهری با اهدای جوایزی تقدیر به عمل آمد و پس از اقامه نماز جماعت به امامت حجت الاسلام والمسلمین اسکندری , از حاضرین و میهمانان با صرف افطاری و شام پذیرایی به عمل آمد.