کد مطلب: 52687 تعداد بازدید: ۳۳۱

برگزاری جشنواره علمی علامه حلی در استان مرکزی

چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۸:۲۵
برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره علمی پژوهشی علامه حلی حوزه های علمیه خواهران و برادران استان مرکزی در تاریخ 96/09/01 در تالار آیینه

به همت معاونت پژوهش و همکاری حوزه علمیه خواهران و برادران استان مرکزی مراسم اختتامیه اولین جشنواره علامه حلی طلاب برادر و خواهر استان مرکزی با معرفی افراد برتر در زمینه مقالات، کتابها و پایان نامه ها در تالار آیینه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی برگزار شد.

در این همایش که با تلاوت  آیاتی چند از کلام اله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز شد حجت الاسلام مرادی دبیر جشنواره علامه حلی گزارشی اجمالی ارائه نموده و بیان نمودند در سال 93 تعداد اثرهای جشنواره فقط 8 اثر بوده ولی بحمد الله در سال 95 نزدیک به 1300 مقاله به جشنواره رسیده که 400 مورد آن به بخش نهایی و در بین آنها آثاری هم حائز رتبه شده اند.

سپس  حجت الاسلام  سپاسی آشتیانی در سخنرانی خود یاد علامه را گرامی داشتند و در مورد پژوهش و پژوهش گری مطالبی عنوان نمودند و یاد شهدای مدافع حرم و آزادی عراق و سوریه و نابودی تکفیری ها را گرامی داشتد .

در ادامه سرکار خانم مجتهده صفاتی به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان به دغدغه های پژوهشی اشاره کردند و در مورد ربوی بودن بانک ها در ایران ،بحث سن ازدواج و حضور زنان در ورزشگاه ها صحبت کردند .و بیان داشتند که اگر طلبه ها کاری انجام ندهند و با استدلال پژوهش نکنند فاتحه اسلام در ایران خوانده میشود .

در ادامه ی مراسم آیت الله دری نجف آبادی به بیان اهمیت پژوهش پرداختند و یاد علامه حلی و علمای متقدم که در زمینه فقه و فقاهت فعالیت میکردند را گرامی داشتند . و در مورد این که علامه حلی حادثه شناس و موقعیت شناس و زمان شناس بود،و ما هم باید اینگونه باشیم یعنی هم امروز را ببینیم و جریان انقلابی را و انقلاب اسلامی و فاطمی را توسعه دهیم و هم آینده را پیش بینی کنیم تا بتوانیم علم را به آیندگان که فرمانده اصلی آن حجت بن الحسن عج می باشد تحویل دهیم .همچنین ایشان به این موضوع که جمعیت استان مرکزی رو به منفی است وسن ازدواج بالا رفته و این فاجعه است اشاره کردند.

در پایان این مراسم از برگزیدگان و ارزیابان این جشنواره با اهداء لوح تقدیر و هدیه تقدیر و تشکر به عمل آمد.