کد مطلب: 71493 تعداد بازدید: ۴۱

برگزاری سمینار علمی پژوهشی مرکز تخصصی ریحانه الرسول«سلام الله علیها» - ساوه

چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۶:۴۹
سمینار علمی پژوهشی تاریخ 1397/08/23 در مرکز تخصصی ریحانه الرسول«سلام الله علیها» - ساوه برگزار گردید.

سمینارپژوهشی ازدواج مناسب،سالم و پایدار مركز تخصصي ريحانه الرسول سلام الله عليها در حوزه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها   با حضور جناب حجه الاسلام و المسلمین آقای دکتر جمشیدی مدیر مرکز مشاوره صدرا با  حضوراساتید، طلاب ،کادر حوزه های علمیه خواهران ساوه و امور بانوان دانشکده علوم پزشکی برگزار گرديد.

اين مراسم با قرائت قرآن آغاز گرديد.

 دکتر جمشیدی پیرامون آرامش که گمشده ی عصر حاضر است مطالبی را بیان فرمودند  و در ادامه با اشاره به اینکه قرآن ازدواج را مایه سکون و ارامش معرفی نموده ولی برخی بعد از ازدواج دچار ناراحتی و پریشانی بیشتر از دوران مجردی می شوند که همین عامل طلاق و ... می شود نتایج تحقیقات را بیان نمودند.

ايشان در ادامه افزودند: قانون طلایی ازدواج چیست و با رعایت این قوانین ازدواج پایدار خواهد ماند  که به اقدامات قبل از ازدواج و انتخاب مناسب پرداختند .

وي ياد آور شدند: نقش هر یک از زوجین در زندگي مشترك باید مشخص باشد و هر کدام در جایگاه خود قرار بگیرند.

مدیر مرکز مشاوره صدرا و مدرس مهارت های زندگی در دانشگاه تهران پيرامون شناخت اساسی زن و مرد  از یکدیگر قبل از ازدواج و شناخت زوجین از یکدیگر بعد از ازدواج و شناخت حقوق و وظایف خود درسیستم خانواده را بیان نمودند  .

دکتر جمشیدی  با اشاره به اینکه چه افرادی صلاحیت ورود به زندگی مشترک را ندارند  و اینکه امادگی های لازم برای ازدواج موفق چیست بحث را به پایان بردند .

ايشان درپايان با بیان اشعاری در مورد خانواده و ذكر دعا جلسه را ختم نمودند