کد مطلب: 76554 تعداد بازدید: ۲۱۰

همایش بصیرتی اساتید حوزه های علمیه برادران و خواهران استان مرکزی به مناسبت بزرگداشت مقام معلم

سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۸:۴۹
این مراسم که به دعوت حجت الاسلام و المسلمین سپاسی آشتیانی مدیر محترم حوزه های علمیه برادران استان مرکزی و همکاری سازمان بسیج طلاب، اداره اوقاف و امور خیریه استان مرکزی، اداره حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان مرکزی و با حضور اساتید و مدیران مدارس علمیه برادران و خواهران استان مرکزی و سخنران ویژه سردار سنایی راد مسئول محترم سیاسی دفتر فرماندهی کل قوا در تاریخ 10 اردیبهشت 1398 در سالن همایش اداره حفظ و نشر آثار دفاع مقدس اراک برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم بعد از قرائت قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی و کلیپ حجت الاسلام و المسلمین سپاسی آشتیانی مقدم میهمانان محترم جلسه را گرامی داشته و بعد از عرض تشکر و قدردانی از دست اندرکاران این همایش به بیان 4 نکته پیرامون برگزاری این همایش مطالبی را عنوان نمودند.

-      ایشان در ابتدا فرمودند شهید بزرگوار علامه مطهری به عنوان انسانی بصیر، اسلام شناس و دین شناس، همه جانبه نماینده اسلام بود که به جهت یاد ایشان در تقویم این هفته را هفته تعظیم و تکریم مقام معلم، و این جلسه را که در آستانه ماه مبارک رمضان می باشد با موضوع تحلیل سیاسی و بصیرت افزایی سیاسی اساتید محترم حوزه های علمیه برادران و خواهران برپا نموده ایم.

-      شهید مطهری چه کرد که درخشید؟ چرا مردم ایشان را نماینده اسلام می دانند؟ ایشان 18 ساعت در روز کار علمی می کردند، به روز بودند، در هر زمینه که قلم می زدند بهترین اثر را به جا می گذاشتند. لذا ما نیز باید تلاش کنیم مطالعات به روز و آگاهی های به روز داشته باشیم.

 

-      شهید مطهری ارتباط با جامعه و قشر علمی را حفظ می نمود و در پاسخ به شبهات کوشا بود. امروز بعضا در همه اصول ایجاد شبهه می کنند ما نیز لازم است با ضمن ایجاد ارتباط پاسخگوی شبهات باشیم.

-      در وقوع حادثه سیل حوزه علمیه استان مرکزی بیش از 300 نفر از طلاب این حوزه با حضور در این مناطق خالصانه هرکاری که در توانشان بود انجام دادند که از ایشان نیز قدردانی نمودند.

در پایان مدیر حوزه های علمیه یادی از شهید طلبه قاسمی نمودند و برای ایشان طلب علو درجات از خداوند متعال مسئلت کردند.

در ادامه این مراسم سردار سنایی راد مسئول محترم  سیاسی دفتر فرماندهی کل قوا در خصوص 40 سالگی انقلاب و لازمه هزینه کردن برای نظام سخنانی را ایراد نمودند.

ایشان با اشاره به انقلاب های ناکام کشورهای دیگر چون محمد مرسی در مصرو مشروطه قبل انقلاب اسلامی و دیگر انقلاب ها عنوان کردند که با گذشت 40 سال از این انقلاب هنوز شعارها و اصول انقلاب پاینده است هر چند عملکرد ها نقصان دارد.

سردار سنایی راد به فرموده امام امت ره اشاره کردند که اگر خدای نکرده انقلاب آسیبی ببیند اسلام زمین می خورد.

ایشان در ادامه به مسائل دولتها در همسایگی ایران از جمله عراق و افغانستان پرداختند که با تلاش زیاد دشمنان این کشور ها به پایگاه های ایران در منطقه تبدیل شده است.

همچنین ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در تلاش است با ایجاد فشار و تحریم در نقاط قوت ایران با هدف عاصی کردن مردم و با این امید که بتواند در ساختار و رفتار نظام خللی وارد کند.

در پایان این مراسم از برگزار کنندگان این مراسم و اساتید برتر قدردانی شد.