کد مطلب: 77897 تعداد بازدید: ۱۸۲

شرکت در راهپیمایی روز قدس

جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱:۵۶
شرکت در راهپیمایی روز قدس 98/3/10 از میدان معلم تا مصلی امام علی علیه السلام شهرستان ساوه

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی یعقوبی امام جمعه موقت ساوه

 

با فرا رسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها همراه با سایر ساوجی های انقلابی شهرستان ساوه در مراسم باشکوه راهپیمایی روز قدس حاضر شدند.

این مراسم که رأس ساعت 11 صبح از میدان معلم آغاز و تا مصلی امام علی علیه السلام ادامه داشت طلاب با در دست داشتن پلاکاردها و سردادن شعارهایی "خامنه ای خمینی دیگر است"، " مرگ بر آمریکا"  و " الله اکبر"،   در بار دیگر با آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری بیعت و پشتیبانی خود را از انقلاب اسلامی فریاد زدند.

 حجت الاسلام سید مهدی یعقوبی امام جمعه موقت ساوه در خطبه های این هفته نماز جمعه ساوه گفت: معامله قرن که موجب به رسمیت شناختن اسرائیل می شود، بزرگترین خیانت قرن حاضر محسوب می‌شود و محکوم به شکست است.
 
وی افزود: طرح معامله قرن که به ذلت و خواری مردم فلسطین می انجامد محکوم است چرا که در این طرح، فلسطین حق داشتن ارتش را ندارد و مردم آواره فلسطین حق بازگشت به سرزمین خود را نیز ندارند.
یعقوبی بیان کرد: در این طرح حماس باید سلاح خود را تحویل داده و بر زمین بگذارد و قدس به عنوان پایتخت رسمی اسرائیل شناخته می‌شود. فلسطینیان حق خرید منازل یهودیان را ندارند اما یهودیان از این حق برخوردار هستند.


وی در ادامه گفت: دلیل دشمنی ملت ایران با استکبار جهانی این است که هر جا ظلمی وجود دارد پای آمریکا و غرب را در میان می‌بینیم و به همین دلیل از مردم مظلوم سوریه، یمن و عراق، لبنان، افغانستان و فلسطین دفاع خواهیم کرد. جمهوری اسلامی افتخار پیروی از امیر المومنین علیه السلام را دارد.

 

خطیب موقت جمعه ساوه در ادامه گفت: مردم ایران مانند امیر المومنین برای تحقق عدالت اجتماعی ۴۰ سال است که در دفاع از مردم مظلوم منطقه در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان و با دهان روزه راهپیمایی باشکوه را برگزار می‌کنند و این مهم روز قدس را به یک گفتمان جهانی تبدیل کرده است.


وی ادامه داد: دولت‌های غربی مدعی عدالت اجتماعی از رژیمی حمایت می‌کنند که قریب به یک قرن است که ملتی را به ناحق از خانه و کاشانه‌اش آواره ساخته‌اند. حمایت از چنین رژیم‌هایی با کدام حقوق بشر و عدالت اجتماعی سازگار است، این کارنامه دنیای مدعی دموکراسی آزادی و حقوق بشر است.

امام جمعه موقت ساوه همچنین خواستار برزگداشت آئین سالروز ارتحال امام راحل شد و افزود: امام راحل معمار کبیر انقلاب اسلامی نهضتی را بنا نهاد که الگویی برای تمام آزادیخواهان جهان اسلام است.

وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن روز دخانیات گفت: سالانه 10 هزار میلیارد تومان در کشور صرف هزینه های دخانیات می شود که این مبلغ معادل اعتباری است که دولت برای اجرای طرح تحول سلامت در کشور تخصیص داده است. دخانیات دروازه بلای خانمان سوز اعتیاد است و باید جوانان و خانواده ها در این خصوص هوشیار باشند.

در پایان این مراسم قطعنامه ‌ای در 5بند قرائت شد که با تکبیر حضار مورد تایید قرار گرفت.