کد مطلب: 96951 تعداد بازدید: ۶

حجت الاسلام و المسلمین از مدرسه معصومیه تفرش بازدید کرد

دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۹:۳۶
حجت الاسلام فاضل حسامی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان مرکزی به همراه معاونین از مدرسه علمیه معصومیه (س) تفرش دیدار کردند .

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه تفرش ، صبح روز دوشنبه ۱۴ مهرماه ،جلسه ای باحضور، هیات امنای  مدرسه و حجت الاسلام فاضل حسامی مدیر حوزه علمیه استان مرکزی و حجت الاسلام  انجم شعاع رئیس پشتیبانی و ملیحه وکیلی مسئول نظارت  و منصوره غلامی معاون آموزش برگزار و پیرامون مسائل مدرسه، تعامل وگفتگو انجام دادند.
 نرگس موسوی مدیر مدرسه ،ضمن عرض خوش آمدگویی و تشکر ازحضور و حمایت همیشگی مسئولین مدیریت استان ، گزارشی از نحوه برگزاری کلاس ها و فعالیت های فرهنگی در سطح شهرستان داد.

وی افزود : جهت ارتقا و توسعه کمی و کیفی مدرسه در دو بخش آموزش و مباحث اخلاقی و تربیتی تغییراتی انجام شده ،چون کادر مدیریت و اساتید مدرسه نقش موثری در رشد علمی،اخلاقی ومعنوی ،طلاب دارند لذا سرمایه‌گذاری زیادی در این خصوص باید انجام گیرد.

ایشان در بخشی از سخنان خود خاطر نشان کرد، با وجود کمبودها و مشکلات ،سعی شده محیطی مناسب برای طلاب واساتید ایجاد شود و پی گیری رفع موانع ، زمین اهدایی از وزارت مسکن و شهرسازی هستند

ودر ادامه ،حجت الاسلام فاضل حسامی در نشستی دوستانه خطاب به طلاب گفت:
خودسازی؛ نخستین گام در موفقیت علمی و تبلیغی طلبه است و باید در این زمینه  از بزرگان دین الگو بگیرند، زیرا علم و اخلاق در کنار هم سبب موفقیت طلبه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که به عنوان طلبه تحصیل در حوزه را انتخاب می کنند، باید سختی های این راه را نیز تحمل کرده و برای رسیدن به هدف طلبگی پشتکار داشته باشند ، پژوهش محوری  در حوزه به عنوان یک اصل قرار دارد و طلاب باید در این زمینه فعالیت چشمگیری داشته باشند چراکه پژوهش پایه و اساس تحصیل در حوزه است.

ایشان حاصل سالها تدریس ودرس خواندن خود را اکتفا نکردن به کتاب و متن آموزشی استاد دانست  واز طلاب خواست در محیط کلاس حضور فعال و پررنگی داشته باشند و تنها به متن درس اکتفا نکنند

ودر آخر  منصوره غلامی ،معاون آموزش استان مرکزی  ،به پاسخ دهی به سوالات مطروح شده طلاب پرداخت و خاطر نشان کرد بزودی مشکلات سامانه مدرس برطرف خواهد شد و طلاب میتوانند در صورت بروز مشکلات در سامانه در ایتا به ارائه درس و تشکیل کلاس بپردازند .